Wybrane realizacje – dobór, montaż, serwis

  • Montaż lampy UV + zmiękczacz wody / Będzin
    Montaż lampy UV + zmiękczacz wody / Będzin
  • Uzdatnianie wody w Będzinie 16.10.2022
    Uzdatnianie wody w Będzinie 16.10.2022
  • Uzdatnianie wody wraz ze zmiękczaniem w Będzinie
    Uzdatnianie wody wraz ze zmiękczaniem w Będzinie

Uzdatnianie wody wraz ze zmiękczaniem w Będzinie

Uzdatnienie wody oraz zmiękczanie w Będzinie skutkowało czystą, oraz zdrową dla zdrowia wodą. Efektem odpowiedniego montażu i doboru stacji uzdatniania wody jest brak osadzającego się kamienia w rurach i instalacjach, a także sprzętach AGD. Obecny problem twardej wody wynika z wodociągów, które oferują wodę zawierającą dużą zawartość kationów wapnia i magnezu. Dodatkowo używa się tam chloru, który powoduje nieprzyjemny zapach i smak.

Oczyszczając wodę uzyskujemy odpowiedni profil fizyko-chemiczny, a skutkiem tego jest miękka i sprzyjająca zdrowiu woda. Stacja uzdatniania wody wraz ze zmiękczaczem w Będzinie została odpowiednio zamontowana i dobrana, aby była trwała przez wiele lat. Urządzenia stosowane przez nas są wysokiej jakości. Ciągle wewnątrz w nich zachodzi proces usuwania zanieczyszczeń mechanicznych i groźnych dla zdrowia bakterii. W efekcie w naszych kranach płynie wyłącznie czysta i miękka woda.

Uzdatnianie wody w Będzinie

Doprowadzenie słabszej jakości wody do odpowiedniego stanu zapewni proces uzdatniania wody w Będzinie, który zrealizowaliśmy 16 października 2022 roku. Stacja uzdatniająca wodę przeprowadza procesy, które przywracają wodzie odpowiedni profil fizykochemiczny. Uzyskana woda jest klarowna, miękka i dobra w smaku. Zazwyczaj odpowiednio dobrane urządzenie odżelazia, zmiękcza wodę oraz usuwa z niej wszelkie zanieczyszczenia mechaniczne negatywnie wpływające na zdrowie.

Przed realizacją montażu stacji uzdatniania wody w Będzinie była potrzeba wykonania badania w Sanepidzie lub akredytowanym laboratorium. Uzyskane wyniki pozwalają dobrać najlepsze rozwiązanie. Ważnym aspektem jest również poznanie dobowego zużycia wody, dzięki któremu dobiera się właściwe urządzenie. Nie poniesiemy przez to dodatkowych kosztów, a stacja uzdatniająca będzie działać trwale i efektywnie.

Montaż lampy UV + zmiękczacz wody / Będzin

Połączenie lampy UV do wody i zmiękczacza w domu jednorodzinnym może przynieść wiele korzyści w procesie uzdatniania wody w Będzinie. Celem lampy UV jest usuwanie bakterii i wirusów z wody, co zapobiega chorobom związanym z zanieczyszczeniami wody. Zmiękczacz wody natomiast usuwa nadmiar soli mineralnych takich jak wapń i magnez, które powoduje zwapnienia i osady w rurach oraz innych urządzeniach korzystających w z wody takich jak pralki, czajniki czy zmywarki.

Warto pamiętać, że połączenie lampy UV do wody i zmiękczacza nie jest w stanie rozwiązać wszystkich problemów związanych z jakością wody. Ważne jest, aby regularnie testować jakość wody i przestrzegać zaleceń dotyczących konserwacji i obsługi urządzeń, tak aby utrzymać ich skuteczność i bezpieczeństwo.