Wybrane realizacje – dobór, montaż, serwis

 • Zmiękczacz wody Przyszowice (obok Gliwic)
  Zmiękczacz wody Przyszowice (obok Gliwic)
 • Zmiękczanie wody obok Gliwic
  Zmiękczanie wody obok Gliwic
 • Montaż zmiękczacza wody / Nieborowice
  Montaż zmiękczacza wody / Nieborowice
 • Montaż stacji zmiękczania wody w Pilchowicach koło Gliwic
  Montaż stacji zmiękczania wody w Pilchowicach koło Gliwic
 • Proces uzdatniania wody w Gliwicach 29.08.2022
  Proces uzdatniania wody w Gliwicach 29.08.2022
 • Montaż zmiękczacz i odżelaziacza wody / Chudów
  Montaż zmiękczacz i odżelaziacza wody / Chudów
 • Instalacja zmiękczacza wody / Gliwice 12.03.2021
  Instalacja zmiękczacza wody / Gliwice 12.03.2021
 • Filtr węglowy do wody + odżelaziacz | Żernica
  Filtr węglowy do wody + odżelaziacz | Żernica
 • Montaż zmiękczacza wody w Pilchowicach
  Montaż zmiękczacza wody w Pilchowicach

Filtr węglowy do wody + odżelaziacz | Żernica

W tej realizacji wykonanej w Żernicy obok Gliwic zastosowaliśmy filtr węglowy oraz odżelaziacz wody. Zastosowanie tych obu rozwiązań pozwoli na uzyskanie czystej wody. Celem filtra węglowego jest poprawienie smaku wody oraz eliminacja zabarwień i brzydkich zapachów. Filtracja z użyciem węgla aktywnego jest szeroko stosowana w domowych systemach filtracji wody.

Natomiast odżelaziacz wody jak wskazuje jego nazwa, służy od usunięcia żelaza z wody. Nadmierne stężenie ma wpływ na właściwości wody, a w szczególności na jej barwę oraz mętność. W niektórych przypadkach można jeszcze spotkać metaliczny smak i zapach. Taki wygląd wody zdecydowanie odrzuca od jej spożycia. Odżelaziacz wody pozwala na uzyskanie czystej, uzdatnionej wody.

Instalacja zmiękczacza wody / Gliwice

Instalacje zmiękczacza wody w Gliwicach zrealizowaliśmy 12 marca 2021 roku. Problemem w tym miejscu jest twarda woda, która niekorzystnie wpływa na zdrowie oraz sprzęty AGD. Praca przy montażu jest złożony, przez co wymaga ogromnej wiedzy teoretycznej i praktycznej. Nasi monterzy zajmują się tym od wielu lat, więc realizacja przebiegła bez komplikacji.

Wielkim problemem wody jest jej twardość, która w dłuższym czasie negatywnie wpływa na ciało, wysuszając włosy i skórę. Również sprzęty AGD przez zbierający się osad przestają funkcjonować, tak jak powinny. Decydując się na instalacje, nasi specjaliście idealne dobierają zmiękczacz wody, aby klient widział pozytywne skutki od pierwszych dni użytkowania.

Montaż zmiękczacz i odżelaziacza wody / Chudów

Montaż zmiękczacza oraz odżelaziacza wody w Chudowie miał na celu przywrócić wodzie odpowiedni i zdrowy skład. Poprzez zastosowanie odżelaziacza pozbyliśmy się nadmiaru żelaza, który na przestrzeni przyszłych lat nie będzie problemem dla klienta. Aby woda była jeszcze zdrowsza dla użytkowników oraz sprzętów domowych zamontowaliśmy zmiękczacz, który jest zdecydowanie lepszy niż tradycyjna twarda woda, która leci na co dzień z kranów. Efektem takiego doboru sprzętów jest czysta, a przede wszystkim zdrowa woda dla naszego klienta.

Podejmując się montażu sprzętów uzdatniających wodę, od samego początku skupiamy się na dokładnym rozwiązaniu problemu. W przypadku montażu zmiękczacza i odżelaziacza wody w Chudowie celem było pozbycie się nadmiaru żelaza oraz uzyskanie miękkiej wody. Rozwiązanie znajdujemy poprzez korzystanie z wyników badań wody, które są niezbędne, aby zdiagnozować problem. Następnym krokiem jest odpowiednie dobranie sprzętu oraz montaż, którym zajmujemy się od wielu lat.

Proces uzdatniania wody w Gliwicach

Cały proces uzdatniania wody w Gliwicach z dnia 29 sierpnia 2022 roku miał na celu uzyskanie zdrowej i czystej wody, które nie będzie pozostawiała osadu w instalacjach wodnych oraz sprzętach AGD. Kolejnym elementem, który ulegnie poprawie to kondycja skóry oraz włosów. Stacja uzdatniania wody w Gliwicach to najskuteczniejsze rozwiązanie oczyszczające wodę wodociągową. Jej jakość niestety nie jest dobra, a duża zawartość kationów magnezu i wapnia wpływa na twardość wody, przez co wymaga uzdatnienia.

Odpowiednio dobrany proces uzdatnianie wody Gliwice pozwoli na korzystanie ze zdrowej wody przez wiele lat. Stacje uzdatniającą wodę dobiera się na podstawie aktualnego zużycia oraz problemu, jaki dotyczy dane gospodarstwo domowe. Nasza firma specjalizuje się w uzdatnianiu wody na Śląsku, a ogromna wiedza teoretyczna i duże doświadczenie ułatwiają proces uzdatniania wody w Gliwicach i nie tylko.

Montaż stacji zmiękczania wody w Pilchowicach koło Gliwic

Wykonanie montażu stacji zmiękczania wody w Pilchowicach może być korzystne z wielu powodów. Po pierwsze, zmiękczanie wody pozwala na usunięcie z niej nadmiaru twardych składników mineralnych, takich jak wapń i magnez. Te składniki mogą osadzać się w rurach i urządzeniach domowych, takich jak pralki, zmywarki, kotły czy grzejniki, powodując ich zatkanie i zmniejszenie wydajności. Zmiękczenie wody pozwala uniknąć tych problemów i zapewnia płynny przepływ wody przez instalację.

Po drugie, zmiękczanie wody Gliwice może również przyczynić się do poprawy jakości wody użytkowej. Woda twarda może zawierać nieprzyjemny zapach lub smak, co może być szczególnie odczuwalne podczas picia lub przygotowywania potraw. Zmiękczanie wody pozwala usunąć te nieprzyjemne cechy i zapewnić lepszy smak i zapach wody.

Montaż zmiękczacza wody / Nieborowice

Jako instalator odpowiedzialny za montaż zmiękczacza wody w Nieborowicach, nasza rola polega na przeprowadzeniu całego procesu instalacji i skonfigurowania tego urządzenia w celu oczyszczenia i uzdatnienia wody z różnego rodzaju substancji. Proces ten wymaga odpowiedniej wiedzy i narzędzi oraz zrozumienia instrukcji producenta i zaleceń specjalistycznych.

W trakcie montażu zmiękczacza wody należy zamontować go na odpowiednim miejscu, podłączyć do zasilania i rur wodociągowych, a także skonfigurować według instrukcji producenta. Po zakończeniu tego procesu zmiękczacz wody jest gotowy do użytku i może zacząć oczyszczać i uzdatniać wodę, aby stała się bardziej czysta i zdrowa do picia.

Ważne jest również, aby upewnić się, że instalacja jest wykonana zgodnie z obowiązującymi przepisami i normami bezpieczeństwa, aby zapewnić bezpieczeństwo użytkownikom i zapobiec ewentualnym awariom lub uszkodzeniom.

Zmiękczanie wody obok Gliwic

Do zmiękczania wody w domach jednorodzinnych w Gliwicach i okolicach najczęściej stosuje się specjalne urządzenia, zwane zmiękczaczami wody. Wykorzystują one żywice wymienne, które usuwają z wody jony wapnia i magnezu, zastępując je sodem lub potasem. Woda wychodząca ze zmiękczacza jest miękka i bardziej przyjazna dla urządzeń gospodarstwa domowego oraz skóry i włosów ludzi.

Stosowanie zmiękczaczy w Gliwicach wymaga regularnego uzupełniania soli, aby zapewnić ich skuteczność na odpowiednim poziomie. Zmiękczanie wody w domu jest ważnym procesem, aby zapewnić właściwe funkcjonowanie urządzeń gospodarstwa domowego oraz wpływać korzystnie na zdrowie i komfort dla ludzi.