Wybrane realizacje – dobór, montaż, serwis

  • Uzdatnianie wody ze studni w Modlnicy
    Uzdatnianie wody ze studni w Modlnicy
  • Zmiękczacz, oczyszczacz wody | Modlnica 30.11.2021
    Zmiękczacz, oczyszczacz wody | Modlnica 30.11.2021

Zmiękczacz, oczyszczacz wody | Modlnica

Zmiękczacz i oczyszczacz wody w Modlnicy zrealizowany został 30 listopada 2021 roku. W celu odpowiedniego dobrania sprzętów potrzebujemy od naszego klienta wyników zbadanej wody. Dzięki temu określimy jak zniwelować obecny problem. W tym przypadku była to twarda woda. Powoduje ona w dłuższej perspektywie osadzanie się kamienia kotłowego w instalacjach i urządzeniach, a przez to rachunki za ogrzewanie są nawet do 25% większe. Ponadto twarda woda wpływa na wysuszanie się skóry oraz włosów, więc rozwiązanie w postaci uzdatniania wody w Modlnicy wpłynie pozytywnie na zdrowie oraz sprzęty użytku domowego.

Korzystanie z miękkiej wody wydłuża żywotność sprzętów AGD oraz zmniejsza zużycie środków czyszczących o nawet 60 procent. Dzięki temu zmiękczacz i oczyszczacz wody w Modlnicy pozwoli zaoszczędzić oraz wpłynąć pozytywnie za zdrowie.

Uzdatnianie wody ze studni w Modlnicy

Podczas uzdatniania wody ze studni w Modlnicy usunęliśmy zanieczyszczenia mechaniczne, takie jak muł, piasek, czy rdza. Z kolei drugim zagrożeniem są substancje organiczne i nieorganiczne osadzające się w środku rur- niszczących znacznie jakość wody. Decyzja o montażu stacji uzdatniającej w Modlnicy były otrzymane wyniki badań wody wykonanych w Sanepidzie. Podczas doboru odpowiedniej stacji dokładnie sprawdziliśmy zużycie wody, które pozwoliło nam wybrać najlepsze urządzenie uzdatniającego wodę ze studni w Modlnicy.

Cały proces uzdatniający wodę rozpoczął się od filtrowania mechanicznego, czyli usunięcia zanieczyszczeń w postaci piasku, kamienia i innych rodzajów zawiesiny. Drugim etapem było oczyszczenie wody z nadmiaru żelaza i manganu. Ostatnim elementem podczas uzdatniania wody ze studni w Modlnicy było zmiękczenie wody, czyli zapobiegnięcie powstawania kamienia w instalacjach wodnych.