Wybrane realizacje – dobór, montaż, serwis

 • Zmiękczanie wody w miejscowości Hanusek
  Zmiękczanie wody w miejscowości Hanusek
 • Montaż zmiękczacza wody / Zbrosławice
  Montaż zmiękczacza wody / Zbrosławice
 • Filtracja mechaniczna, odżelaziacz, zmiękczacz, lampa UV – montaż w Tarnowskich Górach
  Filtracja mechaniczna, odżelaziacz, zmiękczacz, lampa UV – montaż w Tarnowskich Górach
 • Montaż zmiękczacza 29.12.2021 Tarnowskie Góry
  Montaż zmiękczacza 29.12.2021 Tarnowskie Góry

Montaż zmiękczacza Tarnowskie Góry

Poprzez montaż zmiękczacza w Tarnowskich Górach uzyskaliśmy wysokiej jakości wodę. Realizacja została oddana do użytku 29 grudnia 2021 roku. Zadaniem zmiękczacza jest zamiana kationów wapnia i magnezu na neutralne kationy sodu. Miękka woda niweluje problemy z osadem, który pozostawia twarda woda. Taki osad wpływa na krótszą żywotność i efektywność pracy urządzeń AGD i instalacji wodnych. Zmiękczona woda pozwala na dłuższą pracę sprzętów i nie zostawi po sobie kamienia.

Twarda woda jest zdecydowanie gorszym przewodnikiem ciepła niż stal, przez co ciągłe użytkowanie prowadzi do poważnych strat energii. W efekcie tego rachunki za ogrzewanie są coraz większe. Montaż zmiękczacza wody w Tarnowskich Górach ogranicza ten problem do minimum. Nie zostawia po sobie osadu, więc doskonale wpływa na sprzęty AGD. Korzystanie z miękkiej wody nie wysusza skóry i włosów, przez co ma pozytywny wpływ na zdrowie domowników.

Filtracja mechaniczna, odżelaziacz, zmiękczacz, lampa UV – montaż w Tarnowskich Górach

Montaż filtracji mechanicznej, odżelaziacza, zmiękczacza oraz lampy UV w Tarnowskich Górach to proces instalowania urządzeń, które służą do oczyszczania i uzdatniania wody z różnego rodzaju zanieczyszczeń i minerałów.

W trakcie montażu tych urządzeń w Tarnowskich Górach należy je zamontować na odpowiednim miejscu, podłączyć do zasilania i rur wodociągowych oraz skonfigurować według instrukcji producenta. Po zakończeniu tego procesu urządzenia te są gotowe do użytku i mogą zacząć oczyszczać i uzdatniać wodę Tarnowskie Góry, aby stała się bardziej czysta i zdrowa do picia.

Niezwykle ważne jest, aby instalacja była wykonana zgodnie z wszelkimi obowiązującymi przepisami i normami bezpieczeństwa, ponieważ pozwala to zabezpieczyć użytkowników przed ewentualnymi awariami lub uszkodzeniami, zapewniając im bezpieczeństwo.

Montaż zmiękczacza wody / Zbrosławice

W kwietniu jedno z naszych zleceń na terenie Zbrosławic (województwo śląskie) dotyczyło wyeliminowania twardej wody w domu. Po wykonanej analizie wody przez naszego specjalistę, przystąpiliśmy do realizacji montażu zmiękczacza wody.

Zmiękczanie wody w domu jednorodzinnym to jeden z wielu procesów uzdatniania wody. Najczęściej stosowaną metodą mającą wyeliminować twardość wody jest zastosowanie zmiękczacza wody. Jest to urządzenie usuwające jony wapnia i magnezu, zastępując je jonami sodu. W tym urządzeniu woda przepływa przez złoże zmiękczające, w którym znajduje się żywica jonowymienne. Jonowymienniki na żywicy są w stanie zastąpić jony wapnia i magnezu jonami sodu, co skutkuje zmniejszeniem twardości wody.