Zadbamy o wodę w Twoim otoczeniu

Po wykonaniu odpowiednich badań w Bielsku-Białej może się okazać, że używana woda jest szkodliwa. Potrzebuje ona odpowiedniego procesu uzdatniania. Nasz doświadczony personel pomaga w wybraniu najlepszego sposobu, aby zmienić Państwa wodę na lepszą.

Bakterie chorobotwórcze, znajdujące się w wodzie są szczególnie niebezpieczne dla ludzkiego organizmu. W trosce o Państwa zdrowie odmieniamy stan wody, stosując się do wyznaczonych przez Sanepid norm bakteriologicznych i fizykochemicznych.

Aby Państwa woda stała się bezpieczna, korzystamy tylko z nowoczesnych produktów, stworzonych przez doświadczone europejskie firmy:

 • Stacje uzdatniania wody
 • Zmiękczacze do wody
 • Odżelaziacze wody
 • Filtry i systemy filtrujące
 • Lampy UV
Uzdatnianie wody

Zainteresowany uzdatnianiem wody w Bielsku-Białej?

Skontaktuj się z nami! Dobierzemy dla Ciebie odpowiednie rozwiązanie.

Jakie są powody uzdatniania wody w Bielsku?

Niestety bardzo często sól, wapń i magnez w zbyt dużych ilościach znajdują się w wodzie, pobieranej z sieci wodociągowych w Bielsku-Białej. Sprawia to, że woda staje się twarda. Oprócz tego znajdujący się w niej chlor zaburza jej smak i zapach. Również woda podziemna z prywatnych ujęć (studnie głębinowe i kopane) może zawierać niekorzystne w nadmiarze substancje, takie jak amoniak, mangan, żelazo i inne.

Bezpieczna woda

Dzięki wprowadzeniu dobrych zmian, woda nie zawiera szkodliwych substancji. Można ją pić po nalaniu bezpośrednio z kranu, wcześniejsze przygotowanie nie jest konieczne.

Oddziaływanie na zdrowie i urodę

Uzdatnienie wody wpływa korzystnie na kondycję skóry i włosów, które mogą być wysuszone, matowe i bez objętości przez szkodliwość twardej wody.

Działające dłużej instalacje wodne i sprzęty AGD

Substancje znajdujące się w nieuzdatnionej wodzie powodują tworzenie się różnych osadów. Podniesienie jakości wody wpływa na ich zmniejszenie, dzięki temu wydłuża się żywotność instalacji i urządzeń AGD np. pralek, czajników, zmywarek.

Ekonomiczność i wspólna troska o planetę

Posiadając zdrową wodę w domu, nie musimy kupować wody w plastikowych butelkach. Zmniejszamy wydatki i dbamy o środowisko w Bielsku.

Uzdatnianie wody ze studni

Uzdatnianie wody ze studni w Bielsku

Najważniejsze przy budowie nowej studni głębinowej lub kopanej w Bielsku-Białej jest profesjonalne zbadanie jakości wody. Wyniki pokazują zdatności wody do użytku.

Większość ujęć wody podziemnej na terenie Małopolski i Śląska nie potrzebuje uzdatniania. Jednak, jeśli przekroczona zostanie chociaż jedna norma, powinno zostać wykonane. Aby poprawić jakość wody w studniach, najczęściej używa się specjalnych filtrów oraz stacji uzdatniania wody.

Stacje uzdatniania wody Bielsko

Uzyskanie dobrej w smaku, czystej i miękkiej wody jest możliwe dzięki stacji uzdatniania wody, w której dokonują się odpowiednie procesy, ulepszające profil fizykochemiczny wody. Mechanizm odżelazia, usuwa niebezpieczne dla nas bakterie oraz zanieczyszczenia mechaniczne i zmiękcza wodę.

Urządzenie wybiera się, zwracając szczególną uwagę na zużycie wody i rodzaj jej pobierania (sieć wodociągowa lub własne ujęcie wody). Właściwe dobranie wpływa na zwiększenie wydajności pracy stacji uzdatniania. Ceny są bardzo zróżnicowane – od kilkuset do kilkunastu tysięcy złotych. Zapewniamy, że nasza firma precyzyjnie zajmie się doborem stacji uzdatniania wody, przeprowadzi jej montaż oraz udzieli późniejszego serwisu dla każdego domu lub firmy.

Stacje uzdatniania wody
Uzdatniona woda w szklance

Metody pozyskania uzdatnionej wody w Bielsku

 • Odżelazianie – usunięcie zbyt dużej ilości żelaza, dzięki zamienieniu rozpuszczalnych związków żelaza w trudno rozpuszczalne
 • Zmiękczanie – powodujące twardość wody kationy magnezu i wapnia są zamieniane na kationy sodu
 • Demineralizacja – wyeliminowanie rozpuszczonej soli z wody
 • Filtracja – przelanie wody przez filtry w postaci złóż filtracyjnych
 • Dezynfekcja
 • Odwrócona osmoza
 • Aeracja

Nasze wieloletnie doświadczenie uzdatniania wody pozyskane w czasie licznych prac na terenie Małopolski i Śląska sprawia, iż jesteśmy firmą godną Państwa zaufania.