Dobra zmiana w Twoim domu

Woda jest podstawą naszego życia, dlatego tak ważne jest dbanie o nią. Niestety czasem zawiera niebezpieczne dla człowieka zanieczyszczenia. Sprawdzenie jakości wody w Gliwicach, z której chcemy korzystać, jest konieczne. Gdy badania wykryją szkodliwe substancje, woda musi zostać uzdatniona.

Pomożemy wybrać najlepsze rozwiązanie!

Nasz wykwalifikowany personel wybierze dla Państwa właściwy system uzdatniania wody. Równocześnie zapewniamy używanie wyłącznie nowoczesnych urządzeń, które są tworzone przez sprawdzonych, europejskich przedsiębiorców.

Nasza firma zajmuję się polepszaniem stanu wody w Gliwicach, aby była ona całkowicie bezpieczna oraz zgodna ze wszystkimi wytycznymi Sanepidu. Pracując od wielu lat na rynku małopolskim i śląskim, zdobyliśmy cenne doświadczenie, dzięki temu rzetelnie pomagamy w Państwa domach oraz firmach.

Uzdatnianie wody

Zainteresowany uzdatnianiem wody w Gliwicach?

Zadzwoń! Dobierzemy dla Ciebie najlepsze rozwiązanie.

Dobra woda, dlaczego warto o nią zadbać?

Nieuzdatniona woda często zawiera bakterie chorobotwórcze, co może poważnie zagrażać Państwa zdrowiu. Korzystanie z sieci wodociągowych w Gliwicach wiąże się ze zbyt twardą wodą przez podwyższoną zawartość wapnia, magnezu i soli. Dodatkowo zawiera ona chlor, który negatywnie wpływa na smak i zapach wody. Również woda z własnego ujęcia może mieć wady. Często są nimi ogromne ilości amoniaku, manganu i żelaza oraz innych niekorzystnych substancji.

Czysta, zdrowa, niezawodna

Uzdatniona woda jest dobra w smaku i bezpieczna. Można ją pić od razu po nalaniu z kranu.

Troska o przyrodę

Pijąc własną wodę, nie będziesz musiał kupować tej w plastikowych butelkach. Zmniejszasz ilość szkodliwych odpadów i oszczędzasz własne pieniądze.

Zdrowie i piękno

Pozbędziesz się powodu przesuszonych, matowych włosów i złego stanu skóry. Zmiękczenie wody korzystnie wpływa również na objętość Twojej fryzury.

Ratunek dla sprzętów AGD

Zminimalizujesz powstawanie osadów w instalacjach wodnych i sprzętach AGD. Poprawisz ich żywotność i funkcjonowanie!

Uzdatnianie wody ze studni

Uzdatnianie wody ze studni głębinowej w Gliwicach

Ujęcia wody podziemnej na ziemiach Małopolski i Śląska są w większości dobrej jakości. Jednak koniecznością jest wykonanie dokładnych badań dla każdej nowej studni głębinowej i kopanej w Gliwicach, aby mieć pewność, że woda jest zdatna do używania i nie wymaga uzdatniania.

Gdy wyniki badań pokażą, że przekroczone zostały normy fizykochemiczne lub bakteriologiczne, uzdatnianie wody jest bezwzględnie potrzebne. Do studni polecamy najczęściej stacje uzdatniania wody i specjalistyczne filtry.

Stacja uzdatniania wody Gliwice

Stacja uzdatniania wody zapewnia wodę o właściwym profilu fizykochemicznym. To oznacza, że woda staje się miękka, czysta i dobra w smaku. Sprzęt zmiękcza i odżelazia wodę, usuwa z niej szkodliwe bakterie i wszystkie zanieczyszczenia mechaniczne.

Stacje uzdatniania wody montowane w Gliwicach różnią się od siebie. Aby dokonać odpowiedniego wyboru, trzeba zwrócić uwagę na dotychczasowe zużycie wody i rodzaj jej pozyskiwania. Inne są także ceny, wahają się od kilkuset do kilkunastu tysięcy złotych. Dzięki zdobytemu doświadczeniu pomożemy wybrać właściwy sprzęt do domu lub firmy, wykonamy montaż i udzielimy potrzebnego serwisu.

Uzdatniona woda w szklance

Sposoby uzyskania wody uzdatnionej w Gliwicach

 • Aeracja – napowietrzanie
 • Demineralizacja – wyeliminowanie rozpuszczonej soli z wody
 • Dezynfekcja – niszczenie szkodliwych zanieczyszczeń biologicznych
 • Filtracja – użycie systemów filtracyjnych, przez które jest przepuszczana woda
 • Odwrócona osmoza – wywołanie osmozy, które skutkuje czyszczeniem wody
 • Odżelazianie – zmiana rozpuszczalnych związków żelaza w trudno rozpuszczalne, co zmniejsza nadmierną ilość żelaza w wodzie
 • Zmiękczanie – usunięcie powodu twardości, czyli kationów wapnia i magnezu dzięki ich zamianie na kationy sodu

Najczęściej występujące problemy z wodą w Gliwicach to:

 • twarda woda, twardość wody
 • żelazo w wodzie
 • bakterie w wodzie
 • śmierdząca woda, nieprzyjemny zapach wody
 • brudna, mętna, zanieczyszczona woda

Do uzdatniania wody Gliwice wykorzystujemy:

 • filtry do wody
 • systemy uzdatniania wody
 • zmiękczacz wody
 • odżelaziacz wody