Jak uzdatniamy wodę pitną w domu w Kalwarii Zebrzydowskiej?

Twoja woda czerpana ze studni w miejscowości Kalwaria Zebrzydowska przekroczyła normy? W tym przypadku konieczne będzie jej uzdatnienie, najlepiej jednym z nowoczesnych urządzeń, takich jak: zmiękczacze do wody, systemy filtrujące i filtry do wody, stacje uzdatniania wody, odżelaziacze wody, lampy UV.

Decyzja o uzdatnianiu wody powinna być dokonana na podstawie analizy wyników, którą wykonają nasi doświadczeni pracownicy. Dzięki temu będą mogli lepiej dobrać rozwiązanie w zakresie uzdatniania wody w budynku mieszkalnym lub w firmie.

Z nasza pomocą woda nie będzie przekraczała już norm bakteriologicznych ani fizykochemicznych, będąc zgodną z wytycznymi Sanepidu. Obecność chorobotwórczych bakterii w wodzie jest często bardzo niebezpieczna dla zdrowia.

Uzdatnianie wody

Zainteresowany uzdatnianiem wody w Kalwarii Zebrzydowskiej?

Zadzwoń już teraz! Wybierzemy dla Ciebie optymalne rozwiązanie.

Dlaczego warto uzdatniać wodę w Kalwarii Zebrzydowskiej?

Woda czerpana z własnego ujęcia jakim jest zwykle studnia głębinowa lub kopana, może posiadać zbyt duże ilości żelaza, manganu, amoniaku i innych substancji. W przypadku wody wodociągowej w miejscowości Kalwaria Zebrzydowska problemem może być np. jej twardość wynikająca ze zbyt dużej zawartości soli, magnezu i wapnia. Dlaczego rozważyć uzdatnianie?

Smaczna i zdrowa woda pitna

Uzdatniona woda pozbawiona szkodliwych substancji jest o wiele smaczniejsza i może zostać użyta bez przegotowania do przyrządzania jedzenia i picia.

Lepszy wygląd skóry i włosów

Twarda woda przyczynia się do pogorszenia kondycji włosów i skóry, które tracą swój blask, objętość, są suche i łamliwe.

Mniej awarii ze strony AGD

Miękka woda sprawia, że w instalacjach, jak i w samych urządzeniach AGD (zmywarka, pralka, czajnik) nie wytwarza się kamień, który skraca ich żywotność.

Oszczędności i ochrona środowiska

Uzdatniona woda w domu zmniejszy twoje wydatki na produkty butelkowane. Dodatkowo zmniejszy się ilość odpadów w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Uzdatnianie wody ze studni

Uzdatnianie wody ze studni głębinowych w Kalwarii Zebrzydowskiej

Zanim można rozpocząć korzystanie z ujęcia wody podziemnej w Kalwarii Zebrzydowskiej, konieczne jest jej zbadanie, niezależnie od tego, czy jest to studnia głębinowa czy kopana. Na podstawie wyników można określić, czy jest nadaje się ona do picia – jeśli nie, konieczne jest uzdatnienie wody.

Biorąc pod uwagę studnię, najczęstszym rozwiązaniem są specjalne filtry oraz stacje uzdatniania wody. Na terenie Śląska i Małopolski większość studni głębinowych nie wymaga uzdatniania, ale warto sprawdzić to w swoim ujęciu.

Stacje uzdatniania wody Kalwaria Zebrzydowska

Stacja uzdatniania wody przeprowadzi odpowiednie procesy, dzięki którym otrzymasz wodę miękką, smaczną, czystą i o prawidłowym profilu fizykochemicznym. Urządzenie świetnie odżelazia wodę oraz usuwa z niej mechaniczne zanieczyszczenia, często groźne dla ludzkiego zdrowia.

Na jakiej zasadzie jest dobierana domowa stacja uzdatniania wody? Podstawowym kryterium jest wydajność określana na podstawie bieżącego zużycia wody i sposobu jej pozyskiwania – wodociągi lub własne ujęcie. Ceny stacji uzdatniania wody sięgają do kilkunastu tysięcy złotych, jednak ich dolna granica zaczyna się już od kilkuset złotych.

Nasza firma doradzi podczas wyboru urządzenia do domu, jak i do firmy, przeprowadzi jej montaż oraz zadba o serwis.

Stacje uzdatniania wody
Uzdatniona woda w szklance

Sposoby uzyskania uzdatnionej wody w Kalwarii Zebrzydowskiej

 • zmiękczanie – polega na zamianie kationów wapnia i magnezu na sodu, aby zwiększyć jej miękkość
 • dezynfekcja
 • odżelazianie – pozbawienie wody nadmiernej ilości żelaza
 • odwrócona osmoza
 • filtracja – woda przepływa przez złoża
 • aeracja
 • demineralizacja – usunięcie soli

Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem zdobytym podczas licznych realizacji na terenie Śląska i Małopolski, dając Państwu pewność sprawnie przeprowadzonych prac.

Najczęściej występujące problemy z wodą w Kalwarii Zebrzydowskiej to:

 • twarda woda, twardość wody
 • żelazo w wodzie
 • bakterie w wodzie
 • śmierdząca woda, nieprzyjemny zapach wody
 • brudna, mętna, zanieczyszczona woda

Do uzdatniania wody Kalwaria Zebrzydowska wykorzystujemy:

 • filtry do wody
 • systemy uzdatniania wody
 • zmiękczacz wody
 • odżelaziacz wody

Wybrane realizacje z uzdatniania wody w Kalwarii Zebrzydowskiej