Każdy potrzebuje uzdatnionej wody

Jakość wody w Katowicach można poprawić poprzez jej uzdatnienie. Jest to ogromna zmiana na lepsze, która przynosi wiele korzyści. Pierwszym krokiem w dobrą stronę jest wybranie skutecznego rozwiązania, a następnie wprowadzenie go w życie. Z chęcią przeprowadzimy Cię przez ten proces.

Przyniesiemy ratunek Twojej wodzie!

Nasza firma posiada wieloletnie doświadczenie, wykwalifikowany personel i poczucie odpowiedzialności. Każdą realizację przeprowadzamy z dbałością o szczegóły, dobierając metodę działania indywidualnie dla każdego klienta z Katowic. Stosujemy najnowsze urządzenia, stworzone przez czołowych europejskich producentów.

Zwracamy szczególną uwagę na zgodność z wytycznymi Sanepidu w sprawie norm bakteriologicznych i fizykochemicznych. Nasze słowa potwierdzają liczne, udane projekty na terenie Małopolski i Śląska.

Uzdatnianie wody

Zainteresowany uzdatnianiem wody w Katowicach?

Zadzwoń już teraz! Dobierzemy dla Ciebie skuteczne rozwiązanie.

Mnóstwo korzyści z uzdatniania wody w Katowicach

Bez wody nasza cywilizacja nie mogłaby istnieć. Jest niezbędna dla naszego funkcjonowania, lecz niesie ze sobą różne zagrożenia. Woda z naszych kranów może zawierać różne bakterie chorobotwórcze i substancje, mające negatywny wpływ na nasze zdrowie. Woda podziemna z prywatnych ujęć, takich jak studnie kopane czy głębinowe, często zawiera niekorzystne ilości manganu, żelaza, amoniaku i innych. Gdy korzystamy z sieci wodociągowych w Katowicach, nasza woda może być zbyt twarda, ponieważ posiada wiele rozpuszczonej soli, wapnia i magnezu. Do wody w wodociągach używa się też chloru, który ma nieprzyjemne działanie na walory smakowe i zapachowe wody. Uzdatniając wodę, chronimy siebie i naszych bliskich.

Jesteś bezpieczny

Możesz spokojnie pić uzdatnioną wodę bez poprzedniego przegotowania. Również smakuje i wygląda lepiej, a przede wszystkim jest zdrowsza.

Nie narażasz swojego AGD

Zapewniasz dłuższe działanie swoich sprzętów AGD i instalacji wodnych. Woda nieuzdatniona może powodować osadzanie się różnych substancji np. kamienia, co sprawia, że urządzenia szybciej się psują i gorzej działają.

Opiekujesz się naszą planetą

Po uzdatnieniu nie potrzebujesz już butelkowanej wody. Dzięki temu zmniejsza się ilość wyrzucanego plastiku, niezwykle szkodliwego dla naszej planety. Każdego dnia oszczędzasz też swoje pieniądze.

Dbasz o siebie i swoich bliskich

Czysta i miękka woda ma olbrzymi wpływ na kondycję skóry i włosów. Gdy nasza woda jest twarda, włosy stają się matowe, suche i pozbawione objętości. Uzdatnianie wody może to zmienić!

Uzdatnianie wody ze studni

Uzdatnianie wody ze studni w Katowicach

Po zdecydowaniu się na zbudowanie nowego, własnego ujęcia wody podziemnej w Katowicach (studni głębinowej lub kopanej), powinniśmy zlecić przeprowadzenie precyzyjnych badań. Dzięki nim określimy stan naszej wody. Jeśli wyniki nie zgadzają się z ustalonymi normami, potrzebne jest przeprowadzenie uzdatniania wody. W większości przypadków do studni najlepsze są specjalne filtry i stacje uzdatniania wody.

Ciekawostka: Studnie głębinowe budowane na terenie Małopolski i Śląska rzadko potrzebują uzdatniania.

Stacja uzdatniania wody Katowice

Urządzenie zmiękcza i odżelazia, eliminuje szkodliwe bakterie i zanieczyszczenia mechaniczne. Istnieją wiele rodzajów stacji uzdatniania wody, co pokazują również różnice cen (od kilkuset złotych do nawet kilkunastu tysięcy). Przy wyborze uwzględnia się rodzaj pozyskiwania wody (własne ujęcie lub wodociągi) i potrzebne zużycie wody. Nasza firma nie tylko pomoże w wyborze idealnie dopasowanej stacji uzdatniania, lecz także wykona jej montaż oraz zadba o późniejszy serwis

Uzdatniona woda w szklance

Istnieje wiele możliwości uzyskania uzdatnionej wody

Wodę uzdatnia się na wiele różnych sposobów, ponieważ ma ona różne wymagania. Podstawą wyboru rozwiązania są przeprowadzone wcześniej specjalistyczne badania.

 • Aeracja – napowietrzanie
 • Demineralizacja – pozbywanie się rozpuszczonej soli z wody
 • Dezynfekcja – usuwanie niebezpiecznych zanieczyszczeń biologicznych
 • Filtracja – użycie dopracowanych systemów filtracyjnych, przez które woda będzie przelewana
 • Odwrócona osmoza – doprowadzenie do ponownej osmozy, której skutkiem jest oczyszczenie wody
 • Odżelazianie – przemiana rozpuszczalnych w trudno rozpuszczalne związki żelaza, co zmniejsza jego ilość w wodzie
 • Zmiękczanie – zastąpienie kationów wapnia i magnezu, które powodują twardość wody, w kationy sodu

Najczęściej występujące problemy z wodą w Katowicach to:

 • twarda woda, twardość wody
 • żelazo w wodzie
 • bakterie w wodzie
 • śmierdząca woda, nieprzyjemny zapach wody
 • brudna, mętna, zanieczyszczona woda

Do uzdatniania wody Katowice wykorzystujemy:

 • filtry do wody
 • systemy uzdatniania wody
 • zmiękczacz wody
 • odżelaziacz wody