Jak uzdatnić wodę w domu?

Woda to płyn, który naturalnie występuje w przyrodzie. Niestety nie w postaci doskonałej, czyli czystej. W wodzie zawsze znajdują się substancje niepożądane takie jak bakterie czy wirusy, a także nadmiar soli, wapnia i magnezu. Dodatkowo w oczyszczalniach stosowany jest chlor, który negatywnie wpływa na walory smakowe i zapachowe. Wszystko to sprawia, że w wielu przypadkach woda z kranu w Opolu czy ze studni nie nadaje się do picia. Jak ją do tego przygotować?

Woda do picia = woda z kranu

Picie kranówki to modny trend. Jest to rozwiązanie zdrowe i ekologiczne. Mimo zalet kranówki wiele osób nadal woli kupować wodę w plastikowych butelkach ulegając mitom na temat picia kranówki. Najwięcej obaw wynika z tego, że woda z kranu postrzegana jest jako ta zawierająca szkodliwe substancje oraz mogąca negatywnie wpływać na organizm. Wielu osobom nie odpowiada również smak i zapach kranówki. Mamy jednak dobrą wiadomość! Jakość wody z kranu można szybko i łatwo poprawić, a nasi specjaliści Ci w tym pomogą.

W celu filtracji wody nasza firma stosuje produkty najlepszych europejskich firm:

 • Stacje uzdatniania wody
 • Zmiękczacze do wody
 • Odżelaziacze wody
 • Filtry i systemy filtrujące
 • Lampy UV
Uzdatnianie wody

Zainteresowany uzdatnianiem wody w Opolu?

Zadzwoń już teraz! Wybierzemy dla Ciebie optymalne rozwiązanie.

Dlaczego warto uzdatniać wodę w Opolu?

Najczęściej stosowanym rozwiązaniem w Opolu są stacje uzdatniania wody oraz specjalne filtry. Pozwalają one na zmiękczenie wody i usunięcie szkodliwego żelaza, manganu oraz innych zanieczyszczeń mechanicznych. Domowa stacja uzdatniania wody dostarczy jej tyle, ile potrzebne jest pod względem wydajności gospodarstwa domowego. Cena stacji do filtrowania wody to kilkaset złotych dla najmniejszych urządzeń.

Smaczna i zdrowa woda pitna

stacje uzdatniające wodę sprawiają, że z kran leci smaczna i zdrowa woda, pozbawiana wszelkich substancji szkodzących

Lepsze samopoczucie, zdrowie i uroda

woda wpływa na każdy aspekt działania ludzkiego organizmu; dostarczając dobrej jakości wodę do niego na się o kondycję skóry i włosów, a także ogólnie o swoje zdrowie

Oszczędność i ekologia

domowa stacja uzdatniania wody pozytywnie wpływa nie tylko na zdrowie i stan portfela, ale i na żywotność sprzętów AGD i instalacji wody. Zmiękczona woda ogranicza powstawanie osadów z kamienia w pralce, zmywarce, czajniku. Dzięki temu trwałość sprzętu jest większa, rzadziej się on psuje i nie wymaga kosztownych zabiegów odkamieniania

Lepsze i dłuższe działanie instalacji i sprzętów AGD

stacje uzdatniania wody eliminują z niej kamień, który jest niezwykle groźny dla domowego AGD; osadzając się na nim niszczy sprzęty, które zużywają się o kilkanaście procent szybciej

Uzdatnianie wody ze studni

Uzdatnianie wody ze studni w Opolu

Każda studnia kopana lub głębinowa to nowe ujęcie wody w Opolu. Zanim zacznie się z niej czerpać wodę do picia, gotowania czy innych prac domowych, konieczne jest przeprowadzenie kompleksowych badań. Ich zadaniem jest określić, czy woda z domowej studni jest zdatna do picia i nie zawiera niebezpiecznych dla zdrowia substancji.

Na terenie Śląska i Małopolski większość studni test zdaje pozytywnie. W przypadku, jednak gdy normy są przekroczone, nawet nieznacznie i dla jednego parametru, konieczne jest przeprowadzanie uzdatniania wody. Przy studniach stosuje się najczęściej specjalne filtry lub stacje uzdatniania wody.

Stacja uzdatniania wody Opole

Stacje uzdatniania wody to przede wszystkim poprawa jakości wody. Można zostawić je zarówno w domu, jak i w biurze. Uzdatniona przez nie woda pozbawiona jest substancji szkodzących i nadaje się do gotowania i picia bez przegotowania. Woda uzdatniona i przefiltrowana jest bezpieczna dla wszystkich. Pić mogą ją dzieci i seniorzy z Opola.

Stacja uzdatniania wody to urządzenie, które przeprowadza proces filtrowania wody. Dzięki nim w kranie można cieszyć się wodą o odpowiednim profilu fizykochemicznym. Po uzdatnieniu woda jest miękka, klarowna i dobra w smaku, a także nie zawiera zanieczyszczeń mechanicznych i bakterii.

Domowa stacje do uzdatniania wody zawsze dobiera się do potrzeb gospodarstwa domowego i od tego uzależniony jest koszt jej montażu.

Stacje uzdatniania wody
Uzdatniona woda w szklance

Jakie metody stosuje się do filtracji wody?

Nasza wiedza i praktyczne doświadczenie pozwalają nam stosować różne metody filtrowania wody. Możemy je zastosować w twoim biurze oraz domu. Pomożemy Ci w uzdatnianiu wody w Opolu pozyskiwanej z wodociągów miejskich, a także studni kopanej lub głębinowej. Nasze działy opierają się na:

 • Odżelazianiu i odmanganianiu wody – zabieg ten polega na usunięciu z wody nadmiaru związków żelaza i manganu; w efekcie pozbywa się z wody nieprzyjemnego zapachu i metalicznego posmaku, który przeszkadza większości z nas;
 • Zmiękczaniem – w efekcie tego procesu kationy wapnia i magnezu wymieniane są na kationy sody; powoduje to, że zmniejsza się twardość wody; zabieg zmiękczania wody konieczny jest, jeśli zauważysz, że ścianki czajnika, bateria kuchenna czy ścianki prysznica są pokryte biało- szarym nalotem; twarda woda niebezpieczna jest przede wszystkim dla urządzeń AGD;
 • Demineralizacja – jest koniecznym zabiegiem, pozwalającym pozbyć się z wody rozpuszczonej soli;
 • Odwrócona osmoza – w jej wyniku z wody usuwane są drobnoustroje oraz zanieczyszczenia mechaniczne; efektem tego procesu jest uzyskanie tzw. wody ultra czystej.

Oprócz wyżej wymienionych sposobów na uzdatnianie wody stosujemy również dezynfekcję, aerację i filtracje. Jeśli chcesz poprawić jakość wody w swoim domu lub biurze i mieszkasz na terenie Małopolski lub Śląska, skontaktuj się z nami. Służymy profesjonalną pomocą, doradzamy, montujemy i serwisujemy stacje uzdatniania wody.

Najczęściej występujące problemy z wodą w Opolu to:

 • twarda woda, twardość wody
 • żelazo w wodzie
 • bakterie w wodzie
 • śmierdząca woda, nieprzyjemny zapach wody
 • brudna, mętna, zanieczyszczona woda

Do uzdatniania wody Opole wykorzystujemy:

 • filtry do wody
 • systemy uzdatniania wody
 • zmiękczacz wody
 • odżelaziacz wody