W jaki sposób uzdatniamy wodę pitną w Szczyrku?

Obecność bakterii chorobotwórczych w wodzie pitnej może być niezwykle niebezpieczna dla zdrowia. Jeśli wynik badań w Szczyrku wykaże przekroczenie norm, należy jak najszybciej zainteresować się tematem uzdatniania.

Nasza firma pomoże w poprawieniu jakości wody poprzez eliminację przekroczonych norm bakteriologicznych i fizykochemicznych, by były zgodne z wymaganiami Sanepidu. Wszystkie działania zostaną wykonane na podstawie analizy wyników – nasi wykwalifikowani pracownicy dobiorą najlepsze rozwiązania do danej sytuacji w zależności od tego, czy system ma być zainstalowany w firmie, czy w domu prywatnym.

Do uzdatniania wody wykorzystujemy najnowocześniejsze urządzenia wiodących, europejskich producentów:

 • stacje uzdatniania wody
 • odżelaziacze wody
 • lampy UV
 • zmiękczacze do wody
 • systemy filtrujące i filtry do wody
Uzdatnianie wody

Zainteresowany uzdatnianiem wody w Szczyrku?

Skontaktuj się z nami! Zaproponujemy odpowiedną formę oczyszczania wody.

Dlaczego warto uzdatniać wodę w Szczyrku?

Woda pochodząca z sieci wodociągowych w Szczyrku musi spełniać konkretne normy, pomimo tego jest często za twarda ze względu na zbyt dużą zawartość magnezu, soli i wapnia. Jest także chlorowana, co wpływa na nasze kubki smakowe i odczucia zapachowe. Problemem może być także jakość wody podziemnej z własnej studni głębinowej, która bywa przesycona żelazem, manganem, amoniakiem i innymi substancjami, wywołując negatywne skutki zdrowotne i smakowe.

Lepsza woda pitna w domu i w pracy

Woda po procesie uzdatniania jest wolna od substancji szkodliwych zdrowiu i można ją pić bezpośrednio, bez przegotowania.

Korzystny wpływ na twój wygląd i zdrowie

Twarda woda przyczynia się do pogorszenia kondycji skóry i większej suchości włosów, które są pozbawione blasku i objętości.

Dłuższa trwałość sprzętów AGD i instalacji wodnych

Dzięki zmiękczeniu wody, skutecznie ogranicza się powstawanie osadów w instalacjach i urządzeniach takich jak pralka, czajnik, zmywarka.

Dbałość o środowisko i domowy budżet

Uzdatnienie wody w swoim domu pozwoli ci zmniejszyć wydatki na produkty butelkowane, do tego zadbać o zmniejszenie ilości odpadów w Szczyrku.

Uzdatnianie wody ze studni

Uzdatnianie wody ze studni w Szczyrku

Wybudowałeś ujęcie wody podziemnej w Szczyrku pod postacią studni kopanej lub głębinowej? Pamiętaj o tym, że bardzo ważne jest przeprowadzenie kompleksowego badania wody, by określić, czy można ją spożywać po przegotowaniu.

Na terenie Śląska i Małopolski większość ze studni nie musi zostać poddana uzdatnieniu, ale wszystko zależy od indywidualnych przypadków. Jeśli okaże się, że normy są przekroczone, konieczne jest uzdatnienie wody za pomocą specjalnych stacji i filtrów.

Stacje uzdatniania wody Szczyrk

Jak działa stacja uzdatniania wody? Przeprowadza ona procesy, dzięki którym woda jest miękka, pyszna, klarowna, bez zapachu i charakteryzuje się odpowiednim profilem fizyko-chemicznym. Urządzenie usuwa mechaniczne zanieczyszczenia, groźne bakterie i zmiękcza wodę.

Stacja uzdatniania wody do użytku prywatnego jest wybierana z uwzględnieniem aktualnego zużycia wody i sposobu jej pozyskiwania – wodociągi czy studnia. Ceny stacji uzdatniania wody są zmienne – najtańsze modele zaczynają się od kilkuset złotych, a najdroższe mogą kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych.

Wybierając usługi naszej firmy, każdy otrzyma pomoc w doborze odpowiedniej stacji do uzdatniania wody w firmie i w domu. Zajmujemy się także profesjonalnym montażem i usługami serwisowymi.

Stacje uzdatniania wody
Uzdatniona woda w szklance

Sposoby pozyskiwania uzdatnionej wody w Szczyrku

 • zmiękczanie – usuwanie nadmiaru soli z wody
 • demineralizacja
 • odżelazianie – eliminowanie związków żelaza
 • aeracja – wzbogacanie wody w związki tlenu
 • dezynfekcja – pozbawianie wody groźnych mikroorganizmów
 • odwrócona osmoza
 • filtracja

Możemy pochwalić się wieloletnim doświadczeniem zdobytym podczas licznych realizacji na Śląsku i w Małopolsce, dając gwarancję sprawnie i profesjonalnie przeprowadzonych prac.